Mesleki Eğitimin Önemi
 
Ülkelerin gelişmesinde ve kalkınmasında sanayileşmenin temel unsuru olan bilgi, beceri ve iş alışkanlıklarına sahip yüksek verimi gerçekleştirecek kalifiye insan gücünün yetiştirilmesi gerekmektedir. Ülkemizde de gelişmiş ülkelerin seviyesine çıkmak onlarla eşit şartlarda yarışabilmek için mesleki eğitime verilen önem had safhaya çıkmıştır ve 2013 yılından itibaren MEB onaylı sertifika mecburiyeti getirilmesi planlanmaktadır. Düzenlenen kanunla birlikte bünyesinde sertifikası olmayan çalışanlar bulunduran firmalara ciddi maddi cezalar kesilecektir. Bundan dolayı da her firma iş başvurusunda sertifika zorunluluğu koymuştur ve bünyesinde mevcut olan çalışanlarına da mesleki eğitim aldırıp sertifikalandırmaktadırlar. Biz Özel Meslek Akademi Kursu olarak kaliteli ve işi ciddi manada öğreten kadromuzla Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika vermekteyiz. 

ÖMAM (Özel Meslek Akademi Merkezi) Çerkezköy ve çevrenin sanayi bölgesi olması münasebeti ile mesleki eğitim ihtiyacı devamlı artmaktadır. Bizde bu artıştan doğan mesleki eğitim açığını gidermek için Çerkezköy ve çevresinde kalifiye iş gücü ihtiyacını verdiğimiz sertifikalı eğitimler ile gidermekteyiz. Sektördeki kalifiye iş gücüne takviye olarak Özel Meslek Akademi Merkezi Çerkezköy de ki verdiği eğitimlerle 2012 den beri adından sıkça söz ettirir hale gelmiştir.

ÖMAM olarak kalifiye mesleki eğitimlerin dışında Organize Sanayi bölgemizde faaliyet gösteren firmalarımıza da eğitim ve danışmanlık hizmeti vermekteyiz.
Mesleki anlamda yeterlilik için pek çok dalda mesleki eğitim veren Meslek Akademi Merkezi özellikle; Auto Cad ile tasarım, SolidWorks ile tasarım, Bilgisayarlı Muhasebe, Bilgisayar İşletmenliği, İngilizce, İnsan Kaynakları Elemanı, Dış Ticaret Elemanı, Yangın Eğitimi ve Türkiye de ender onaylı eğitimlerden olan İtfaiye Eri yetiştirme kursu gibi Milli Eğitim Bakanlığı onaylı eğitimler vermektedir.


BİZ SADECE SERTİFİKA DEĞİL, KALİTELİ VE MESLEKİ EĞİTİM VERİYORUZ.


Sertifika dışında öğrencilerimizin aldıkları mesleki eğitimin kalitesine önem veriyoruz. Bu anlamda öğrencilerimizin ÖMAM dan sadece sertifika alarak değil, gerçekten mesleki eğitimi almış, o mesleği öğrenmiş ve iş hayatına kalifiye olarak atılacak durumda mezun olmalarına önem gösteriyoruz.
Profesyonel ve mesleki anlamda alanlarında tecrübeli uzman eğitmen kadrosu ile eğitim kalitesine önem veren Meslek Akademi Merkezi mezun olan öğrencilerin alanlarında ki firmalarda daha kolay iş bulmalarına yardımcı oluyor.


ÖMAM açtığı eğitimlerde, çalışma ve dinlenme saatlerinin dışında akşam kursları ile esnek ders saatleri ve ders programına ek etüt saatleri ile yoğun bir mesleki eğitim veriyor. Sektör tecrübesi olan eğitmenlerden mesleki eğitim bilgisi dışında iş hayatı ile ilgili tecrübeleri de öğrenmektedirler.

Biz sadece Sertifika vermiyoruz. Sertifika alan öğrencilerimize aldıkları eğitim alanında tekrar yapma imkanı tanıyoruz. Aldıkları eğitime ek olarak bir sonra ki aynı kursun derslerine katılma hakkı veriyoruz.

ÖMAM Milli Eğitim Bakanlığı onaylı eğitim vermektedir. Verilen eğitimler sonucu verilen sertifikalar Bakanlık onaylıdır.

 
Saygılarımızla,
                                                                      
Meslek Akademi Merkezi
Son Güncelleme: Cumartesi, 01 Kasım 2014 14:05

Meslek Akademi Merkezi

Misyonumuz: Eğitimli, üretken ve kendini ifade edebilen
insan kaynağı yaratmak…
Vizyonumuz: İş dünyasındaki gelişim ve değişimleri takip ederek,
gerekli eğitim programları düzenleyip, nitelikli insan kaynağı yaratıp,
bu insan kaynağının değerlendirilmesi sürecine katkıda bulunmak.
(c) Copyright 2013 | Meslek Akademi Merkezi...
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz...
  

Eğitimlerimiz;

* Dil Kursları
* Meslek Kursları
* Bilgisayar Kursları
* Auto Cad 
* Solid Works
* Dış Ticaret Eğitimi
* İnsan Kaynakları Yönetimi

 

Meslek Akademi Merkezi

Gazi Osman Paşa Mah.
Uğur Mumcu Cad. (Ptt karşısı)
No: 29/4 Çerkezköy - Tekirdağ

Tel: 0282 - 726 63 73
Gsm: 0553 350 72 25

info@meslekakademi.com.tr